O Wysowej

Wypożyczalnia

ROWERÓW

Do dyspozycji:

  • rowery trekingowe (turystyczne)
  • rowery młodzieżowe
  • rowery dziecięce
  • rowery górskie
  • rower elektryczny
  • akcesoria (sakwa, zapięcia, kaski, fotelik dla dzieci)

Możliwość wypożyczenia na godziny lub na dni.

O Wysowej

Wysowa-Zdrój zawdzięcza swą popularność źródłom wód mineralnych oraz malowniczemu położeniu. Przechadzając się po świeżo odnowionym Parku Zdrojowym dojdziemy do pijalni wód mineralnych w której można zażywać wody z takich źródeł jak: HENRYK, FRANCISZEK, ANNA, JÓZEF II, SŁONE. (www.wysowa-zdroj.pl)

Wysowa-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową oferującą w sanatorium Biawena i szpitalu uzdrowiskowym Beskid zabiegi pomocne w leczeniu: układu trawiennego, dróg oddechowych, układu moczowego, układu kostno-stawowego, niewydolności nerek, cukrzycy i otyłości.

My polecamy to miejsce jako bazę wypadów do wycieczek pieszych, rowerowych lub konnych . (www.beskidniski.pl). Rowery mamy na miejscu a stajnie z końmi są w pobliżu . Na licznych szlakach tylko niekiedy spotkamy innych turystów, możemy więc cieszyć się bliskim kontaktem z naturą i niezakłóconym spokojem .W pobliżu znajduje się również jezioro Klimkówka. Namawiam również miłośników tenisa ziemnego do skorzystania z czterech kortów ze sztuczną nawierzchnią malowniczo usytuowanych przy Centrum Zdrowia Człowieka. Dla amatorów gier zespołowych polecam wielofunkcyjne boisko ORLIK . Miło można spędzić czas w nowo wybudowanym basenie z jaccuzi i sauną przy parku zdrojowym.

Niewątpliwym atutem Wysowej jest baza gastronomiczna a szczególnie Karczma Regionalna Gościnna Chata serwująca dania tradycyjnej kuchni łemkowskiej oraz Hutor Grzegorza z kuchnią gruzińską.

Więcej o tym regionie i jego kulturze dowiesz się z ze stron wymienionych poniżej.